Firefox 4

Është pritur dhe njoftoi një kohë të gjatë, "beta" versionet e kanë ndjekur dhe të lidhur me zinxhirë që më në fund të na jepni disa ditë më parë një version të suksesshëm përfundimtar. Firefox 4 në fund është në dispozicion, dhe shfletuesi konkurrenca është rifilluar. Kjo mishërimi i fundit është aq e plotë të jetë e mundur, dhe si ju mund të imagjinoni, ju akoma keni mundësinë për të qepur software tuaj për nevojat tuaja me shumë shtesa të vëna në dispozicion nga ana e komunitetit. Programi i festimeve do të kujtoj shumë menaxhim më të saktë të shfletimit të sigurtë. Përveç menaxhimit fjalëkalimet e cila ka bërë një klasik, me opsionin e vendosjes shfletuesin tuaj për një shfletim të "private" do të fshihet të gjitha gjurmët e jetës tuaj në kanavacë, dhe në mënyrë efektive të kufizojë të gjitha gjurmët tuaj dhe të të gjithë dhëna për disa vende "jo të ndjeshme" për të ndjekur ju pa miratimin tuaj. Në mënyrë të ngjashme ju lidhje sistematike sigurt (HTTPS) faqet e lejuar, duke siguruar ju kundër çdo rrjedhjet e të dhënave personale. Ju gjithashtu do të vëreni se bar adresa përshtatet protokollet e ndryshme duke treguar qartë nëse lidhja juaj është e sigurt apo jo. Kjo është se si ju mund të "lehtësuar" disa zgjerime firefox në qoftë se keni qenë një i rregullt në këto opsione dhe për të gjetur nëse ju jeni një përdorues të ri.

Një pikë tjetër me interes për shumë prej nesh: interface. Kjo e fundit ka ndryshuar në mënyrë të konsiderueshme duke na ofruar të tillë një buton të vetëm që përfshin të gjitha menutë (edit, print ... etj). Ky funksion ishte tashmë në dispozicion përmes redaktimi CSS. Ky i fundit është padyshim i përshtatshëm, por presin që të ketë për të bërë disa redaktimi me mbështetje për CSS3 disa tags kanë ndryshuar dhe nuk do të njihet domosdoshmërisht.

Së fundi, për të përfunduar këtë meze, gjithashtu theksohet se në këtë kohë të gjitha zgjerimet nuk janë përditësuar, prandaj është e mundur që disa nga shprehitë tuaja janë pak të shqetësuar për sa kohë që zhvilluesit janë finalizimin versionet e tyre.

Do të ketë mundësi të tjera për të përgjigjeni në të gjitha këto pika dhe ne mbetemi vigjilent për të ju informuar e ndryshimeve të rëndësishme që do të ndodhin. Ne gjithashtu përpiqemi të ju japin një përditësim të vogël në zgjerimet e preferuar e ekipit dhe ndoshta një njollë të vogël në CSS dhe mundësitë që ka për të ofruar si në aspektin e customizing shfletuesin tuaj si përfitimet që kjo mund t'ju sjellë kur ju vizitoni faqet e ndryshme që ju vizitoni.

Së fundi, unë ju inkurajoj që si zakonisht për të marrë versionin e që punon më mirë për ju në faqen e internetit të botuesit Mozilla dhe na tregoni mendimet tuaja dhe pyetje që ne do të përpiqemi për t'iu përgjigjur sa më saktë dhe në mënyrë të qartë të jetë e mundur .

VN: F [1.9.22_1171]
Shënim rëndësinë e këtij neni!
Rating: 5.0 / 5 (6 vota të hedhura)
based on 6 ratings Firefox 4, 5.0 nga 5 në bazë të 6 ratings

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Image CAPTCHA
Refresh Image

*

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Lajmëroni mua e Komentet follow me e-mail. Ju gjithashtu mund të regjistroheni pa komentuar.